چاپ و بسته بندی دارویی

چاپ بسته‌بندی دارویی

چاپ بسته‌بندی دارویی

چاپ بسته‌بندی دارویی به این دلیل حائز اهمیت است که ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارد. همان‌طور که می‌دانید بسته‌بندی دارو نقش بسیار مهمی در نگهداری و استفاده آسان از آن دارد. علاوه بر این، ایمن بودن بسته دارویی در حمل‌ونقل نیز از دیگر موارد مهمی است که در چاپ بسته‌بندی دارویی باید تأکید زیادی روی آن داشت. اگر با نکات مهم در زمینه بسته‌بندی دارو آشنایی ندارید این مطلب را دنبال کنید تا متوجه شوید مجتمع چاپ و بسته‌بندی رسام با تخصصی که در زمینه طراحی و چاپ بسته‌بندی دارویی دارد چقدر ماهرانه می‌تواند خدمات موردنظرتان را تأمین کند.

ادامه مطلب

چاپ بسته‌بندی سفارشی در تبریز

چاپ بسته‌بندی سفارشی در تبریز

آیا می‌دانید به کمک چاپ بسته‌بندی سفارشی، می‌توانید جلوه و نمایی معرکه برای محصولاتتان ایجاد کنید؟ متأسفانه تمرکز بعضی از کسب‌وکارها روی خود محصول، آن‌ها را از توجه به اهمیت بسته‌بندی آن غافل می‌کند. اینکه تمام تلاشتان را برای عرضه محصول باکیفیت به کار بگیرید، خیلی هم خوب است اما این نباید به قیمت غفلت از جنبه‌های مهم دیگر کسب‌وکار تمام شود.

محصولات زیادی در بازار وجود دارند که علی‌رغم کیفیت خوب، آن‌طور که باید و شاید مورد استقبال قرار نمی‌گیرند. چرا؟ فقط و فقط به این دلیل که از اهمیت بسته‌بندی و نقشی که این مؤلفه می‌تواند در میزان اثرگذاری محصول ایفا کنند، آگاه نیستند. فراموش نکنید که حداقل در ابتدای مسیر تجارتتان، اهمیت بسته‌بندی، کمتر از اهمیت کیفیت محصول نیست و به همین دلیل، اگر می‌خواهید محصولتان در بازار جایگاه خوبی داشته باشد، باید بتوانید ظاهر خوبی برای بسته‌بندی آن ایجاد کنید. چاپ بسته‌بندی سفارشی، یک انتخاب عالی برای دستیابی به این هدف است.

ادامه مطلب

چاپ و بسته ‌بندی سفارشی

بسته ‌بندی سفارشی چطور به موفقیت کسب‌وکارتان کمک می‌کند؟

بسته‌بندی سفارشی چطور به موفقیت کسب‌وکارتان کمک می‌کند؟

تاکنون به نقش و اهمیت چاپ و بسته ‌بندی سفارشی در رونق کسب‌وکار فکر کرده‌اید؟ همه کسب‌وکارها به‌سختی تلاش می‌کنند تا نام تجاری مختص خود را ایجاد و آن را از سایر نام‌های تجاری متمایز سازند. هدف آن‌ها این است که به‌واسطه محصولاتی که به بازار عرضه می‌کنند، محبوبیت پیدا کنند و جایگاه خاصی نزد مشتریان داشته باشند. یکی از بهترین تاکتیک‌های بازاریابی در راستای تحقق این هدف، افزایش قابلیت رؤیت یا مشاهده‌پذیری محصولات است. به شکلی که محصولات بتوانند تأثیر بیشتری روی مشتریان بگذارند و این امر به فروش و درآمد بیشتر منجر شود. بسته‌ بندی سفارشی و مناسب، یکی از بهترین راهکارها برای نیل به این مقصود است.

شرکتی که محصولاتش را با چاپ بسته ‌بندی سفارشی روانه بازار می‌کند، بهتر می‌تواند با مصرف‌کنندگان ارتباط برقرار ساخته و اعتماد آن‌ها را جلب کند. البته استفاده از جعبه‌های بسته‌بندی، صرفاً به ارتقای قابلیت تعامل محصول با مشتریان خلاصه نمی‌شود بلکه شرکت می‌تواند با استفاده از این جعبه‌ها، نام و نشان تجاری‌اش را طوری در معرض دید خریداران قرار دهد که بیشتر مورد توجه آن‌ها قرار گیرد. این بسته‌بندی‌ها اطلاعات مناسبی را در اختیار مشتریان بالقوه قرار می‌دهند و مشتریان می‌توانند علاوه بر خواندن اطلاعات روی آن‌ها با در دست گرفتن این جعبه‌های بسته‌بندی، از ابعاد و اندازه محصول نیز درک بهتری داشته باشند.

اگر شما هم مصمم شده‌اید برای عرضه محصولاتتان از جعبه‌های بسته‌بندی سفارشی و اختصاصی استفاده کنید، باید منتظر وقوع اتفاقات خوبی برای کسب‌وکارتان باشید. اتخاذ چنین تصمیمی، مزایای زیادی را برایتان به ارمغان می‌آورد که در ادامه قصد داریم، به چند مورد از مهم‌ترین این مزایا اشاره کنیم. مرور این مزایا احتمالاً آن دسته از کسب‌وکارهایی را هم که تاکنون به ایده استفاده از بسته‌بندی سفارشی برای محصولاتشان فکر نکرده‌اند، نسبت به انجام این کار راغب می‌کند. مزایای سفارش چاپ بسته بندی اختصاصی در یک نگاه:

 • افزایش آگاهی از برند
 • ارایه اطلاعات مهم و کلیدی محصول
 • روشی ایدال برای نمایش محصول در فروشگاه‌ها
 • کم هزینه و مشتری پسند

جعبه‌های بسته‌بندی، آگاهی از برند (Brand Awareness) را افزایش می‌دهند

آیا می‌خواهید جایگاه خودتان را به‌عنوان یک برند مبتکر و متمایز در ذهن خریداران ثبت کنید؟ جعبه‌های بسته‌بندی کمکتان می‌کنند تا این کار را انجام دهید. شما می‌توانید جعبه‌های بسته‌بندی را با توجه به خلاقیت و ترجیح خودتان، سفارشی‌سازی کرده و با درج محتوای آگاهی‌دهنده روی آن‌ها، آگاهی خریداران را از برندتان به شکل چشمگیری افزایش دهید. شما می‌توانید نام و نشان تجاری‌تان را به شیوه‌های مختلفی مثل چاپ کردن، حک کردن و … به‌گونه‌ای روی جعبه‌ها ثبت کنید تا در جلب‌توجه مشتریان، عملکرد بهتری داشته باشند.

ضمناً این جعبه‌های بسته‌بندی سفارشی، می‌توانند حامل ارزش‌های کسب‌وکارتان باشند و به مشتریان نشان دهند که چه عامل یا عواملی شما را از سایر برندهای مشابه به یک گزینه متمایز تبدیل می‌کند و مشتری چرا باید محصول شما را انتخاب کند؟

به‌عنوان مثال شما می‌توانید با چاپ نشان “بازیافت” روی جعبه بسته‌بندی محصولتان، این پیام را به مشتریان برسانید که این جعبه‌ها، با محیط‌زیست سازگار بوده و قابل بازیافت هستند. دوست داران محیط‌زیست، نسبت به برندهایی که چنین مواردی را رعایت می‌کنند، علاقه زیادی دارند و حتی می‌توانند به‌مثابه یک صدای تبلیغاتی رسا و مؤثر برای محصولتان ایفای نقش کنند. همین موضوع درباره وگان‌ها که حافظ حقوق حیوانات هستند هم صدق می‌کند. تعهد به چنین ارزش‌هایی و آگاه ساختن مصرف‌کنندگان از این تعهد، می‌تواند محبوبیت محصول و برندتان را در بین اقشار مختلف مصرف‌کنندگان، افزایش دهد. اگر محصولتان دارای چنین ویژگی‌های منحصربه‌فردی است، حتماً باید این ویژگی‌ها را به اطلاع مشتریان برسانید و استفاده از جعبه بسته‌بندی سفارشی، راهی عالی برای انتقال این اطلاعات است.

جعبه‌های بسته‌بندی، اطلاعات مهمی درباره خودِ محصول به مشتریان ارائه می‌دهند

هر برندی که در جستجوی محبوبیت باشد، باید خود را از رقبا متمایز کند و مشتریان بهتر است قبل از خرید یک محصول اطلاعات زیر را در درباره محصول دریافت کنند:

 • تاریخ انقضا
 • ترکیبات و موارد تشکیل دهنده
 • ارزش غذایی
 • دستورالعمل استفاده
 • آدرس
 • نمادهای استاندارد و …
 • و …

آگاه‌سازی مشتریان درباره ارزش‌های کسب‌وکار که در بخش قبل یعنی آگاهی از برند به آن پرداختیم، تاریخ انقضا، ترکیبات و مواد تشکیل‌دهنده، دستورالعمل‌های استفاده و مواردی ازاین‌دست هم ازجمله اطلاعات مهمی هستند که باید خریداران را درباره آن‌ها مطلع کنید. بگذارید مثالی بزنیم. اگر تولیدکننده شمع هستید، می‌توانید روی جعبه بسته‌بندی سفارشی قید کنید که اگر خریدار هر روز، برای مدت یک ساعت شمع را روشن کند، شمع تا چه زمانی قابل‌استفاده خواهد بود یا اگر شمعتان از نوع معطر است، از چه عناصری برای ایجاد رایحه در آن استفاده کرده‌اید؟ به دست آوردن  همه این اطلاعات، دشوار است و رؤیت آن‌ها روی جعبه بسته‌بندی می‌تواند برای خریدار بسیار مفید و کاربری باشد.

جعبه‌های بسته‌بندی مقوایی، انتخابی ایده‌آل برای نمایش محصول هستند

بعد از آنکه دانستید چطور محصولتان را طراحی کنید، می‌توانید به کمک جعبه‌های بسته‌بندی سفارشی، آن را به اَشکال مختلفی در معرض دید خریداران قرار دهید. این جعبه‌ها فرصت خوبی برای آزمون‌وخطا در اختیارتان قرار می‌دهند تا متوجه شوید کدام استراتژی بسته‌بندی، برای محصولتان نتیجه بهتری در پی دارد؟ به‌این‌ترتیب می‌توانید به‌واسطه طراحی یک بسته‌بندی خاص و منحصربه‌فرد، محصولات و برندتان را از محصولات و برند رقبا متمایز سازید.

جعبه‌های بسته‌بندی مقوایی، بسیار تطبیق‌پذیر هستند و شما برای اینکه بتوانید بهترین جلوه و نمایش را برای محصولتان در بازار ایجاد کنید، به این تطبیق‌پذیری نیاز دارید. هر قدر محصولتان بسته‌بندی متمایزی داشته باشد، منحصربه‌فردتر به نظر می‌رسید و این امر نیز به‌نوبه خودش شانستان را برای قرار گرفتن در تیررس نگاه و توجه مشتریان به حداکثر می‌رساند. بنابراین منطقی نیست که این فرصت طلایی را با انتخاب جعبه‌های ساده و بی‌روح برای بسته‌بندی محصول به‌سادگی از دست دهید.

با خدمات چاپ و بسته‌بندی رسام، کسب‌وکارتان را زیرورو کنید!

استفاده از جعبه‌های بسته‌بندی سفارشی زمانی می‌تواند شما را به اهدافتان برساند که اولاً به‌عنوان مدیر یک کارخانه یا شرکت بزرگ تولیدی، ایده مناسبی داشته باشید. ایده‌ای که پیاده‌سازی آن بتواند به معنای واقعی کلمه، ظاهر متمایزی به محصولتان بدهد و درعین‌حال، حامل پیام‌ها و اطلاعات ارزشمندی به مشتریان باشد.

اما داشتن ایده خوب هم به‌تنهایی کافی نیست. ایده خوب، باید اجرا و پرداخت خوبی هم داشته باشد و مجتمع چاپ و بسته بندی رسام، نامی معتبر و متمایز در حوزه چاپ بسته‌بندی سفارشی در تبریز است که به پشتوانه تخصص و کیفیت خدماتش، به ایده‌های جذاب شما به بهترین شکل ممکن، جامه عمل می‌پوشاند. در سال‌های اخیر، شرکت‌های تولیدی زیادی توانسته‌اند با استفاده از خدمات چاپ و بسته‌بندی رسام، جایگاه متفاوتی را در قفسه فروشگاه‌ها به محصولاتشان اختصاص دهند و به‌این‌ترتیب، حجم فروش به‌مراتب بیشتری را در مقایسه با قبل تجربه کنند. برای مشاهده نمونه کارهای انجام شده صفحه نمونه کارهای مجتمع چاپ و بسته بندی رسام بررسی کنید. 

فراموش نکنید که قفسه فروشگاه‌ها، نخستین صحنه رویارویی مشتری با محصولات شماست و اگر بتوانید به‌واسطه بسته‌بندی سفارشی و جذاب، تعامل مثبتی در همان نگاه اول بین محصول و مشتری ایجاد کنید، شانس انتخاب محصولتان از جانب مشتری به حداکثر می‌رسد؛ بنابراین اهمیت بسته‌بندی کالا را دستکم نگیرید. خدمات چاپ و بسته‌بندی رسام، راز یکه‌تازی محصولتان در قفسه فروشگاه‌ها را به‌خوبی می‌داند!

 

مقالات خواندنی:

چاپ افست چیست؟

چاپ افست چیست و چطور کار می‌کند؟

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

چاپ پاکت پستی

آیا میدانید رضایت مشتری از کجا سرچشمه می‌گیرد؟ در هر شغل و حرفه‌ای که هستید نباید اهمیت رضایت مشتری را دست‌کم بگیرید؛ البته این را هم بدانید که راضی بودن مشتری کافی نیست بلکه حفظ مشتری نیز از دیگر راه‌های موفقیت در کسب‌وکار و افزایش درآمد است که برای نیل به این هدف لازم است مطمئن شوید آیا مشتری از خدماتی که به او ارائه می‌دهید، راضی بوده است؟ و اینکه آیا انتخاب برند شما برای او یک تجربه‌ی شیرین بوده یا خیر؟

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

طراحی و چاپ پاکت پستی مخصوص، یکی از مقوله‌هایی است که شاید به نظر کم‌اهمیت باشد اما واقعاً این‌گونه نیست. استفاده از چاپ پاکت پستی این روزها محدود به ارسال نامه یا کاغذ نمی‌شود بلکه چندی است، میزان فروش کسب‌وکارهایی اینترنتی به شدت افزایش یافته است. با متداول شدن خریدهای تلفنی و اینترنتی، صاحبان کسب‌وکار برای ارسال اجناس خود به مشتریان، نیاز به چاپ پاکت پستی زیبا و مستحکم پیدا کرده‌اند. استفاده از پاکت پستی مناسب، به مراتب بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید، اهمیت دارد و می تواند تفاوت ایجاد کند.

ادامه مطلب

چاپ افست چیست و چطور کار می‌کند؟

چاپ افست چیست و چطور کار می‌کند؟

چاپ افست چیست و چطور کار می‌کند؟

چاپ افست که گاهی از آن با نام لیتوگرافی افست هم یاد می‌شود، یک روش چاپ مدرن و بسیار رایج است که در آن تصاویر و کلمات توسط چند صفحه یا سیلندر استوانه‌ای فلزی و لاستیکی روی کاغذ نقش می‌بندند. این روش، روشی بسیار کارآمد است که تقریباً همیشه با استفاده از کامپیوتر هدایت و انجام می‌شود. از این رو ما در این مطلب از وب سایت مجتمع چاپ و بسته بندی رسام به توضیح موارد زیر می‌پردازیم:

 • چاپ افست چیست؟
 • مبانی دستگاه چاپ
 • سازوکار افست چگونه است
 • طیف رنگ در چاپ افست
 • چاپ و کاغذ

وجه تسمیه‌ی چاپ افست و دلیل اطلاق عنوان افست این است که مواد چاپی در این روش، مستقیماً با صفحه کاغذ یا سایر بسترهای چاپ، تماس پیدا نمی‌کنند بلکه ابتدا روی یک سیلندر فلزی و سپس روی یک سیلندر پلاستیکی پخش شده و درنهایت روی صفحه کاغذ پدیدار می‌شوند. جوهر مورد استفاده در این نوع چاپ، به شکل مساوی از یک منبع درونی، توزیع می‌شود و با استفاده از سیستم مدیریت کامپیوتری، به‌طور خودکار، رنگ‌های مختلف را به نواحی مختلف تخصیص می‌دهد.

ادامه مطلب

درباره چاپ رسام

با تفکر ترسیم زیبایی ها، نام رسام درسال ۸۷ مبتنی بر تجربه‌ای چندین ساله با تفکری سیستماتیک و با هدف تجمیع اطلاعات و امکانات به جهت افزایش سرعت و کیفیت صنعتی بنا کردیم، طی این سالها موفق شده ایم دستگاه افست ۲ورقی ۴ رنگ مدل ۲۰۰۴ ،افست ۲ ورقی ۲رنگ ، برش پرفکتا برنامه دار ، لترپرس ۲.۵ ورقی هایدلبرگ ، سلفون حرارتی دهنه ۹۲ اتومات و درپی آن ۲ دستگاه لاک باتم و جعبه چسبانی به مجموعه چاپ رسام اضافه کنیم.
اکنون با مجهز شدن دستگاه های بروز و کادری مجرب ، توانمند فرایندی سیستمی جهت تسهیل در روند تولید و سرعت بخشیدن به نیازهای مشتری هستیم

سعی و تلاش مدیریت وکارمندان چاپ رسام ،یاد خوشی است از همکاری و رضایت مشتریان ،یعنی رسیدن به هدف مطلوب. به واقع مشتری راضی سرمایه ای ماندگار برای هر کارآفرینی است. حال ما همه‌ی نیازهای مشتری را می‌دانیم.