چاپ پاکت پستی

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

چاپ پاکت پستی

آیا میدانید رضایت مشتری از کجا سرچشمه می‌گیرد؟ در هر شغل و حرفه‌ای که هستید نباید اهمیت رضایت مشتری را دست‌کم بگیرید؛ البته این را هم بدانید که راضی بودن مشتری کافی نیست بلکه حفظ مشتری نیز از دیگر راه‌های موفقیت در کسب‌وکار و افزایش درآمد است که برای نیل به این هدف لازم است مطمئن شوید آیا مشتری از خدماتی که به او ارائه می‌دهید، راضی بوده است؟ و اینکه آیا انتخاب برند شما برای او یک تجربه‌ی شیرین بوده یا خیر؟

چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

طراحی و چاپ پاکت پستی مخصوص، یکی از مقوله‌هایی است که شاید به نظر کم‌اهمیت باشد اما واقعاً این‌گونه نیست. استفاده از چاپ پاکت پستی این روزها محدود به ارسال نامه یا کاغذ نمی‌شود بلکه چندی است، میزان فروش کسب‌وکارهایی اینترنتی به شدت افزایش یافته است. با متداول شدن خریدهای تلفنی و اینترنتی، صاحبان کسب‌وکار برای ارسال اجناس خود به مشتریان، نیاز به چاپ پاکت پستی زیبا و مستحکم پیدا کرده‌اند. استفاده از پاکت پستی مناسب، به مراتب بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید، اهمیت دارد و می تواند تفاوت ایجاد کند.

آیا اهمیت استفاده از پاکت پستی را می‌دانید؟

 • آیا می‌دانید برای چاپ پاکت پستی رعایت چه مواردی مهم است؟
 • آیا تا به حال به ایده چاپ پاکت پستی اختصاصی برای کسب و کارتان فکر کرده‌اید؟
 • آیا میدانید اگر پاکت پستی اختصاصی داشته باشید، به راحتی می‌توان برند خود رو تبلیغ کنید؟

 

اهمیت کاربرد پاکت پستی چیست؟

اگر یک شرکت، پاکت‌هایی با طرح و سایز منحصربه‌فرد و اسم و لوگوی مخصوص به خود را داشته باشد یقین بدانید این عمل خلاقانه، خود به تنهایی گویای ارزش و شخصیتی است که مدیر یک مجموعه برای کار و برند خود قائل است و البته تأثیر بسزایی هم در مطرح شدن برند و جذب مشتری دارد.

اینکه شرکتی برای ارسال نامه‌های اداری به سازمان های مختلف از یک پاکت ساده و معمولی استفاده کند، پدیده عجیبی نبوده و ایرادی هم به آن وارد نیست؛ اما در مقابل اگر شرکت دیگری نسبت به چاپ پاکت پستی اختصاصی با استانداردهای پستی اقدام کرده باشد بارها او را برای حسن سلیقه، تمایز و دقت کار تحسین خواهید کرد. این امر نمونه‌ای از آثار بصری یک طراحی زیبا و داشتن پاکت پستی مخصوص است.

بیایید حالت دیگری را در نظر بگیریم. گاهی یک مغازه‌دار یا یک شرکت، قصد ارسال اجناس خود را به شهری دیگر دارد. برای اینکه این اجناس به شکل ایمن و باکیفیت و عاری از عیب و نقص به دست خریدار برسد و مشتری رضایت کامل داشته باشد، باید طراحی و چاپ پاکت پستی محکم و ضدضربه را در دستور کار قرار دهد. این اقدام شما گویای ارزشی است که برای خریدار قائل شده‌اید و مطمئن باشید مشتری این را درک خواهد کرد و نسبت به این کار، احساس مثبتی در او ایجاد می شود.

 

مزایا 

چاپ پاکت پستی اختصاصی که به‌نوعی می‌توان گفت بخشی از خصوصیات شناسنامه‌ای یا همان هویت برند شماست، علاوه بر اینکه برای شرکت، نوعی تبلیغ محسوب می‌شود، نشانه‌ای شاخص از برند شما نیز می‌باشد و می‌تواند برای مشتریان، اطمینان خاطر از خرید را ایجاد کند. چراکه مشتری بعد از خرید، آدرس و شماره‌ای از شما در دست خواهد داشت که در صورت لزوم قادر است برای برقراری ارتباط با شما از آنها استفاده کند.

 • صرفه‌جویی در زمان
 • چاپ لوگوی کسب‌وکار و تبلیغات بیشتر روی پاکت
 • افزایش میزان آگاهی از برند با هزینه کمتر
 • برندسازی
 • چاپ انبوه و به حداقل رساندن هزینه‌ها
 • سفارش پاکت پستی در طرح و سایز‌های سفارسی

از دیگر مزایای چاپ پاکت پستی منحصر به فرد  این است که زمان کمتری را در اداره پست یا شرکت‌هایی مثل تیپاکس و … برای بسته‌بندی و نوشتن آدرس فرستنده و گیرنده، صرف خواهید کرد. ضمنا دیگر مجبور نیستید هزینه گزافی برای خرید پاکت‌های بی‌کیفیت و غیراستاندارد صرف کنید. اگر قصد چاپ پاکت پستی را دارید، آیا می‌دانید پاکت پستی خوب و محکم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ بگذارید در ادامه مهم ترین ویژگی های پاکت پستی مرغوب را با هم مرور کنیم.

 

ویژگی‌های پاکت پستی مرغوب

انواع مختلفی از پاکت پستی در بازار موجود است که برای ارسال بسته‌های پستی فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای آنلاین از آن استفاده می‌شود. در این بین، تنوع زیادی از نظر سایزها و جنس‌های مختلف وجود دارد اما گاهی شاید به هر دلیلی، گزینه های موجود نتوانند آنطور که باید و شاید پاسخگوی نیازها و انتظاراتتان باشند:

 • هزینه تمام شده باید کمتر باشد؛
 • کاغذ استفاده شده مرغوب باشد؛
 • طرح استفاده شده روی پاکت با قوانین و دستورالعمل‌های شرکت‌های پستی همخوانی داشته باشد؛
 • وزن کمتری داشته باشد؛
 • مقاومت بیشتری داشته باشد؛
 • در انواع سایزها در دسترس باشد؛
 • در برابر ضربات احتمالی مقاوم باشد
 • دربرابر آب و رطوبت خاصیت ضد اب داشته باشد

 

در وصف ویژگی پاکت پستی مناسب اول از همه باید بگوییم که به جاذبه بصری پاکت توجه ویژه‌ای داشته باشید و یک طرح زیبا و جذاب را که با زمینه کاری و هویت برندتان تناسب داشته باشد، برای چاپ پاکت پستی مدنظر قرار دهید. یادتان باشد برداشت های اولیه گیرندگان پاکت، در کسری از زمان شکل می‌گیرد و می‌تواند تأثیر معناداری روی جهت‌دهی رفتار و واکنش آنها داشته باشد.

نکته دیگر اینکه سلامت کالایی که برای مشتری می‌فرستید به‌نوعی تعیین‌کننده اعتبار شما نزد اوست. اگر کالایی دارید که آسیب‌پذیر و شکننده است، طبیعتاً نیاز به پاکت پستی محکم دارید. واضح است که برای ارسال چنین مرسولاتی اصولاً از پاکت پستی حباب‌دار استفاده می‌شود. درون این نوع پاکت از یک‌لایه نایلون حبابدار که خاصیت ضربه‌گیری دارد استفاده می‌شود. ناگفته نماند که پاکت حباب‌دار، ضد آب و ضد رطوبت نیز هست؛ اما اگر جنسی دارید که شکننده نیست و فقط باید از قرار گرفتن در معرض آب و رطوبت محافظت شود، پاکت پستی نایلون مشکی برای شما مناسب است. این نوع پاکت با داشتن لایه نایلون مشکی از استحکام خوبی در برابر رطوبت دارد.

ما در این مطلب قصد نداریم انواع پاکت پستی را برایتان شرح دهیم فقط خواستیم با ذکر چند نمونه به شما بگوییم که می‌توانید علاوه بر پاکت نامه در طرح ها و جنس های متنوع، چاپ پاکت پستی ضدضربه و ضدآب را نیز با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین به چاپ برسانید

 

خدمات مجتمع چاپ و بسته بندی رسام

چنانچه شما یک کسب‌وکار با سایز متوسط و بزرگ هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و نیازهای خود را کارشناسان ما در میان بگذارید؛ اما چند نکته هست که بهتر است به آن توجه فرمایید:

 • تعداد چاپ در این مجموعه از حداقل ۱۰۰۰ عدد پاکت پستی شروع می شود؛
 • تخصص این مجتمع چاپ افست است؛
 • این مجموعه خدمات طراحی اختصاصی نیز ارایه می‌دهد؛

 

حرف آخر

در هر شغل و حرفه‌ای که هستید، چه در ارگان‌های دولتی و چه در شرکت‌های خصوصی، برای برقراری ارتباط با همکاران و یا مشتریان همیشه بهترین را انتخاب کنید. مجتمع چاپ و بسته بندی رسام  با ارائه‌ی خدمات چاپی باکیفیت و زیبا همواره تصویر ذهنی متمایزی را از شما نزد گیرندگان مرسولات و بسته‌های پستی‌تان، به یادگار خواهد گذاشت. ما در رسام چاپ نهایت تخصص و تعهدمان را به کار می‌بندیم تا شما مشتریان ارجمند نیز به این نتیجه برسید که: تمایز در ارائه خدمات، شعار ما نیست بلکه رسالت و مأموریت ماست.

۱ دیدگاه در “چاپ پاکت پستی اختصاصی و سفارشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *