فرایند اجرای روکش یووی (UV)

یووی که در صنعت چاپ، خصوصا حوزه بسته‌بندی خیلی معروف است. به دو صورت عمده انجام می‌شود:

  • های گلس
  • مات

هر یک از این دو حالت، چه های گلس و چه مات، نتیجه باکیفیتی را رقم می‌زنند و احساس اورجینال و اصیل بودن بسته بندی را به خریدار بالقوه محصول القا می‌کنند.

یووی می‌توان به تمام قسمت‌های جعبه مقوایی اعمال شود. حتی امکان این وجود دارد که فقط به سمت خاصی در جعبه و حتی یک نقطه خاصی از جعبه مقوایی فرایند روکش زدن را به روش یووی (UV) انجام داد.

درواقع زمانی که نقطه خاصی در مرکز بسته‌بندی مورد توجه قرار می‌گیرد، طراح از قبل برنامه‌ریزی کرده کا به لطف روکش یوویی طرح را برجسته کند و بتواند توجه مخاطب رو جلب کند.

مزایای روکش یووی (UV)

روکش یووی یک حس شیشه‌ای و شفاف به بسته‌بندی می‌دهد. که این در سایر روش‌های روکش زدن به این صورت نیست. برای نشان داده ویژگی‌ها و جلوه‌های بصری طرح بسته‌بندی خیلی عالی است. همجنین برای به نمایش گذاشتن لوگو و اطلاعات خاصی روی جعبه بسته‌بندی ایدال است. تا بتوان به صورت هدفمند، توجه مخاطب رو جلب کرد.

حتی روکش یووی بسته‌بندی‌های شما را آنقدر جذاب و چشمگیر می‌کند که خریدار محصول برای مدت‌ها آن را نگه می‌دارد و مانند سایر بسته‌بندی‌ها که بعد از باز شدن دور انداخته می‌شوند، رفتار نمی‌شود. این تنها یکی از روش‌های روکش زدن به جعبه‌های بسته‌بندی مقوایی است، سایر روش‌ها را نیز بررسی کنید.

روکش یووی (UV)

یکی از مراحل نهایی چاپ جعبه‌های بسته‌بندی مرحله روکش زدن است. گزینه‌های متنوعی برای روکش وجود دارد. که مسئول برندینگ و بسته‌بندی کارخانه یا کارگاه تصمیم می‌گیرد که روکش بسته‌بندی چه باشد. ما در این صفحه سعی می‌کنیم، به زبانی ساده در مورد روکش یووی برای توضیح دهیم.

یووی چیست: یووی خلاصه شده عبارت (Ultraviolet) است که به طور مختصر به آن (UV) می‌گویند. اما در بحث مربوط به روکش زدن، در این شیوه، ماده مایع بی‌رنگی به سطح مقوای چاپ شده اعمال می‌شود. چون این ماده به سرعت توسط نور فرابنفش خشک می‌شود، به آن یووی گفته می‌شود.

 

آیا بسته‌بندی محصولات من نیاز به روکش یووی (UV) دارد؟

شاید با خود فکر کنید که آیا جعبه‌های بسته‌بندی من به این روکش نیاز دارد یا نه!؟

امروز تنوع روکش‌ها بسیار زیاد است. یووی یکی از این روکش‌های محبوب بین فعالان حوزه بسته‌بندی است. شاید گفتن این نکته مسئله را برای شما روشن کند. درحقیقت، این طرح و ایده طراح شماست که استفاده از روکش یووی را رد یا تایید می‌کند. این در حالی‌ است که روکش یووی به تنهایی کیفیت، جذابیت و گیرایی طرح را بیشتر می‌کند.

قطعا مانند کیمیایی است که مس زیبای طرح شما را طلا می‌کند و محصولات شما در قفسه مغازه‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای متفاوت دیده می‌شوند.

اجازه دهید، بسته‌بندی کیفیت را به رخ بکشد

بسته‌بندی به واسطه روکش یووی کیفیت و اصل بودن را به مشتری القا ‌می‌کند. چنانچه بسته‌بندی شما ویژگی‌ها مطلوب را داشته باشد؛ حس اعتماد را در دل مشتری برمی‌انگیزد و شما شاهد خرید‌های بعدی (خرید برای بار دوم) این محصول می‌شوید.

فراموش نکنید که جعبه‌های بسته‌بندی شما، یک ابزار تبلیغاتی دیگر است؛ ساده‌تر بگیم، یک فرصت ناب دیگر برای شناساندن برند شماست. اضافه کردن یک لایه دیگر به جعبه مقوایی، علاوه بر زیبایی، باعث می‌شود، لوگو یا شعارهای تجاری شما برای مدت‌ها سالم باقی بماند.